TIPSAN TIBBI ALETLER
TIPSAN TIBBI ALETLER

video için tıklayınız

 TIPSAN A.Ş. sahip olduğu yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında müşterilerini iş ortağı olarak kabul ederek, gerekli olan ulusal ve uluslararası standartlarda gerçekleştirdiği imalatındaki kalite kavramını, tüm çalışan personelin sorumluluğu altına almıştır.

“ISO 9001- 2000 Kalite Güvence Sistem Belgesi” ve “ISO EN 13485 (CE Mark) Sertifikası” gereğince, tüm personelimiz imalat aşamalarında oluşturulmuş dökümanlara göre hareket etmekte, Kalite Güvence Birimi elemanları ise çalışmakta olan sistemin periyodik kontrollarını gerçekleştirmektedir.

Tüm personelimiz tarafından gerçekleştirilen kontrollerde, güncel teknolojilere uygun,
kalite ölçüm teknikleri ve ekipmanlarından faydalanılmaktadır. Kalite Güvence Birimi’nin
öncelikli görevi, yurtiçi ya da yurtdışından temin edilen imalat girdilerinin, belirlenmiş olan kriterlere uygunluğunu kontrol etmektir. Sürekli olarak iyileştirici faaliyetler ile hata
minimizasyonu felsefesine bağlı olarak çalışan personelimiz, imalat girdilerindeki
kalitemiz ve teknolojimiz bir araya geldiğinde yüksek kaliteli ürünlerimiz oluşmaktadır.

Kalite Güvence Birimi’nin bir diğer görevi ise yurtiçi ve yurtdışında bulunan tedarikçilerimiz ile ortak çözüm önerileri geliştirerek sistem kalitesini ürün kalitesine yansıtmaktır.

1998 yılında başlayan çalışmaların sonucu olarak, 1999 yılından beri sahip olduğumuz, Kalite Güvence Sistem Belgemiz gereğince, yapılan istatistiksel araştırmaların sonucuna göre % 0.1 oranının üzerine çıkmayan hata oranımız TIPSAN A.Ş.’de kalitenin güvence altında olduğunu kanıtlamaktadır.


TIPSAN;

SEKTÖRÜNÜN LİDERİ OLMA YOLUNDA;

Tüm faaliyetlerini; ürünlerinin güvenilirlik ve kalite düzeyini en üst seviyede tutması gerektiği bilinciyle yürütürken;

  • Müşteri memnuniyetini,
  • Satış kuruluşlarıyla ilişkilerini,
  • Personel memnuniyetini ve eğitimini,
  • Kaynak, altyapı ve çalışma ortamını,
  • İşçi sağlığı ve güvenliğini,
  • Temiz bir Çevre oluşturmak konusunda duyduğu hassasiyetini,
  • Tüm yerel ve ulusal kanun, yönetmelik ve standartları sürekli gözden geçirip, değerlendirecek ve kendini geliştirecektir.

Kurduğu kalite yönetim sisteminin şartlarına uyacak ve bu sistem çerçevesinde tüm faaliyetlerinde sürekli iyileştirme prensibini daima uygulayacaktır.

TIPSAN personeli, insan sağlığına hizmet için çalıştığının bilinciyle,

  • Kendisini sürekli geliştirmek,
  • Kalite yönetim sistemini sürekli iyileştirmek,
  • Görevini doğru, eksiksiz ve zamanında yapmak için koordine olur ve yardımlaşır.

KALİTE SLOGANIMIZ;

İnsan sağlığına hizmet etme bilinciyle,

Güvenilirliğimiz ve kalitemizden ödün vermeden, sürekli gelişim için çalışır, koordine olur ve yardımlaşırız.

Kalite Sloganı ile asıl yatırımın en az teknoloji kadar insana da yatırım olduğuna inanan firmamız, dinamik yapısı ile sağlık sektörüne katkıda bulunmakta ve insan sağlığına hizmet etmenin haklı gururunu taşımaktadır.TIPSAN A.Ş. müşteri memnuniyeti felsefesini esas alarak, tüm imalat programını, Bilgi İşlem Birimi’miz tarafından hazırlanmış olan “oracle ve windows” tabanlı bilgisayar programı ile gerçekleştirmektedir. Günümüz değişken piyasa koşullarına ve müşteri taleplerine uyum sağlayabilecek olan bu program, tüm birimler arasında entegre çalışabilmektedir. Söz konusu program dahilinde tüm imalat ve kayıt sistemimiz elektronik ortamlarda takip edilmektedir.

Oluşturulan imalat programlarının gerçekleştirilmesinde konvensiyonel tezgahların yanı sıra bilgisayar destekli Unigraphics tasarım programları da (CAD) kullanılmaktadır. CNC tezgahlarımızın teknolojik avantajları, konusunda deneyimli personelimizin el işçiliği ile birleşerek, müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Sektörümüzün gerektirdiği implant kalite standartlarına uygun olan, CrNiMo Paslanmaz Çelik, TI6Al4V Titanyum ve CrCoMo alaşımları, sahip olduğumuz makina parkı ve yüksek teknolojimiz sayesinde, işleme tekniklerine uygun olarak imal edilmektedir.

Ürünlerimiz, lazer teknolojisi ile markalanarak mevcut standartlara uygun olan ve firmamız bünyesinde bulunan Cleen Room’da, müşteri talepleri doğrultusunda steril ya da non-steril olarak ambalajlanmaktadır.